Gdzie jest pokój i rozmyślanie, tam nie ma ani zatroskania, ani roztargnienia.
św. Franciszek z Asyżu


Czad - kwiecień 2016 PDF Drukuj Email

Jesteśmy po wizytacji biskupa, w trakcie formacji w naszej parafii Wspólnoty - Rodzina Jezusa, przed nami jeszcze spotkanie harcerzy i codzienne problemy zdrowotne naszych dzieci, których tutaj nie brak.   Mamy ciągle 35-40 stopni ciepła (czyt. gorąca) i ubranie przyklejone do ciała. W samym Baikoro mamy już postawioną szkołę i przedszkole. Nowy rok szkolny dzieci rozpoczną w budynkach z cegły - chwała Panu. Została też wykopana studnia, która jest na terenie misji i służy dzieciom oraz okolicznym mieszkańcom. Studnię zbudowano dzięki p. Romanowi i p. Pawłowi, którzy wraz ze swoją ekipą ludzi ofiarowali nam pieniądze na ten cel.   Nie wiem czy wiecie, że figura M Bożej z Medjugorje, którą udało się przewieźć do Czadu, została przyjęta do naszego Kościoła w grudniu ubiegłego roku i króluje!   Dzielimy się tym wszystkim ponieważ to są nasze wspólne radości. Dobry pisarz napisał by książkę z tych wszystkich wydarzeń. My jednak nie posiadając  takich umiejętności przesyłamy krótką notatkę.  Niech pokój Jezusowy napełnia nasze serca.

Wspólnota sióstr z Mbaikoro

P.S. Tak wygląda studnia i … tryskająca woda.

Zdjęcia z wizytacji ks. Biskupa:

 


Copyright © 2012-2019 Franciszkanki od Cierpiących. Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Zobacz: Ochrona danych osobowych
Stworzone dzięki Joomla!